Odwiedziło nas już: 39413

Termowizja

Nowoczesna technika dała nowe narzędzie diagnostyczne jakim jest termowizja. Badanie termowizyjne polega na zobrazowaniu rozkładu temperatur na powierzchni badanego obiektu. Metoda ta pozwala na wycięgnięcie wielu wniosków dzięki którym można bardzo precyzyjnie ustalić miejsca w których występuje lub dopiero może wystąpić problem. Za pomocą diagnostyki termowizyjnej możemy obserwować to co przedtem było niezauważalne dla człowieka - promieniowanie podczerwone. Obecnie ta metoda pozwala wykryć wiele wad technicznych różnych obiektów i urządzeń za cenę i z dokładnością jaką przedtem nie była dostępna.

Zalety termowizji

 • Całkowita bezinwazyjność
  Badanie termowizyjne ma tą bezwzględną zaletę nad innymi metodami, że jest badaniem całkowicie BEZINWAZYJNYM to znaczy, że nie będziemy rozkuwać, nawiercać itp.
 • Szybkość
  Dzięki niej zaoszczędzimy Państwa czas - wyniki badań dostępne są niemal natychmiast.
 • Dokładność
  Termowizja jest metodą bardzo dokładną i praktycznie uniemożliwa przeoczenie jakichkolwiek wad w przeciwieństwie do wielu innych metod diagnostycznych (np. badania pirometrem).
 • Zobrazowanie całego obiektu
  Metoda termowizyjna pozwala na zobrazowanie temperatury na powierzchni całego obiektu a nie tylko jego części tak jak to jest w przypadku innych metod.